Červen 2009

Koncert 19.6.

30. června 2009 v 21:39 Zpěv
Nedávno proběhl můj oficiálně první koncert takže jsem byla fakt nadšená ale taky dost nervzoní, nakonec jsem si z toho odnesla skvělý zážitek, úžasnou náladu a taky spoustu fotek, něco málo sem hodím:)


Tensing Jih vakci jo a to s tím modrým trikem vepředu sem já:D...

New desing

30. června 2009 v 20:56 My blog
Už bylo na čase, takže jsem začala troške tvořit a jsem na sebe docela pyšná:D oproti některým prvním pokusům mé tvuřčí práce je to fakt klasa:D(nechtějte vidět ty první..) byla bych ráda kdyby mi někdo napsal jak se mu to líbí/nelíbí to už je na vás.. tak se mějte..

Ska+obrázky

30. června 2009 v 20:49 Styly
Ska je hudební styl původně z Jamajky. Vzniklo směsicí tradiční folklorové hudby a amerických stylů jako je blues nebo jazz. Mezi používané doprovodné hudební nástroje patří hlavně trumpety ale taky bubny benja a spousta jiných. Tento styl je o výjádření svobody, radosti, euforie života. Texty jsou většiou veselé a energické. díky tomu se také u nás našlo spousta fanoušků tohoto stylu. Najdete zde jak kapely tak také specializované kluby, ketré jsou zaměřené jen na ska.:)

Ernest Ranglin byl prvním který pronesl dnešníé velmi známý název SKA, Cluett Johnson je znám svým pozdravem Love skaskavoovie, ten samý při jiné příležitosti řekl : "Make the guitars go ska! ska! ska!". Mezi nejznámější interprety patří Byron Lee, Jimmy Cliff, Prince Buster, The Wailers, Skatalites a spousta dalších...:)Dalo by se říct že ska je taková babička reggae ale tak či tak rodina se pozná,protože tyto styly jsou si dost blízkoať už svými základy či hudebním doprovodem..:) takže lidi na špatnou náladku jedině ska. Je to perfektní oddechovka:) pro všechny lidičky..jo a rozklikněte to, jsou tam obrázky...:)

Jóga

30. června 2009 v 10:44 Sport
Jóga (v dévanágarí योग, nejbližší český překlad spojení) znamená spojení, obnovení spojení individuálního Já (átman) s universálním Bytím (paramátman). Sanskrtský výraz jóga, odvozený od slovního kořenu judž má mnoho různých významů, z nichž nejužívanější jsou: připoutat, spojit, sjednotit nebo ovládnout.
Nejstarší zmínky o józe pocházejí z bráhman (900 až 500 př. n. l.) jako o ascetických praktikách světců. V upanišadách se mluví o způsobech meditace a uctívání , které pochází z let kolem 900 př. n. l. Nejznámější zmínky o józe pochází z Bhagavadgíty (200 př. n. l.) a Pataňdžaliho jóga súter (300 až 200 př. n. l).
http://www.dance-atelier.de/pictures/joga.jpg
Přehled
Cestou jógy je možné překonat nepravé ego (ahankára). Toto falešné ego zastírá pohled na pravou podstatu bytí a činí nás nešťastnými. Podle filosofie jógy je pravou podstatou života bytí(sat), vědomí (čit) a blaho (ánanda). S touto podstatou se jogín na konci své cesty trvale ztotožní, což se nazývá osvícení nebo osvobození (mókša). Povaha tohoto ztotožnění je v různých školách jógy (daršany) různě definována.


Měj se základko..:D

30. června 2009 v 10:42 About me
A je to tady.. konec školy, příprava na střední, o které se tvrdí, že jsou to nejlepší roky našeho života tak uvidíme:D jestli to není jen nějakej drb..:-P ráda bych řekla něco ve smyslu,že mi budou všichni chybět ale nechci kecat takže to bylo dlouhý asi poučný období mého života, které je za mnou..:) a mě teď čeká ekonomické lyceum, francouština, nový kolektiv a snad spoust nových zážitků:) ale aby tohle nebylo příliš osobní tak všem co vycházejí přeju hodně štěstí na dalších školách....:)

Vegetariánství

30. června 2009 v 10:33 Příroda
Vegetariánství je způsob stravy, při kterém je vyloučena konzumace jakýchkoliv částí těl zvířat a výrobků z nich (například želatina či sádlo). Existuje mnoho variant vegetariánství, ale většinou neodmítají veškeré pokrmy živočišného původu.
Vegetariáni také často odmítají používání výrobků, kvůli kterým musí být zvířata zabita, mimo jiné kožené nebo kožešinové oblečení.

Málo známé kapely

30. června 2009 v 10:20 Kapely
Tak kdo si myslí, že má perfektní přehled nemusí mít pravdu, protože pokud máte pocit, že s kvantitou přichází kvalita jste na omylu. Spousta malých kapel, které mají třeba jen pár skladeb na Bandzone či jiném serveru vás často očarují mnohem víc než jiní zaběhlí štangasti:) takže pokud máte zájem najít někoho nového na fajn poslech doporučuju www.bandzone.cz
A kdo bude zmatený tak ZDE je můj profil a tam už mám pár fakt úžasných skaček ale i nějakej ten punkrock. Jetam fakt jakýkoliv styl, stačí jen hledat...:)

38213187.gif

info about Taylor S.

7. června 2009 v 12:24 Taylor Swift
Povolání: Zpěvačka, herečka, textařka
Věk: 19
Datum narození: 13. 12. 1989
Místo narození:
Reading, Pensylvánie, USA
Znamení: Střelec
Taylor Swift se narodila 13. prosince roku 1989 ve městě Reading ve státě Pennsylvania...

Veganství

7. června 2009 v 12:13 Příroda
To jak se stravujeme, nebo co všechno k životu využíváme, má svůj vliv na přírodu, a proto je dnes také spousta organizací, které se snaží "šetřit" přírodu a to různými způsoby. Neodmyslitelně mezi ně veganství od vegerariánství se liší orpavru hodně tak tady máte požadavky,které by měl vegan/ka splňovat: