info about Basta Fidel

3. července 2009 v 10:11 |  Basta Fidel
Skupina Basta Fidel je reinkarnací zaniknuvší kapely Fidel Castro (1997-2003). Z původní sestavy v kapele zůstali bubeník, kytarista a dva saxofonisté. Ze spolupráce s novými členy vznikl nový repertoár, čerpající jak ze soundu "starého fidela", tak z nových inspirací. Hudba houpavých rytmů s výraznou dechovou sekcí se tedy inspiruje nejen klasickým ska / rocksteady, ale nechává se také ovlivňovat jazzem, arabskými motivy, dancehallovou naléhavostí a jinými hudebními styly.

Všemu vévodí výrazově pestrý projev zpěvačky Marquet, která do vyznění některých písní nenápadně vpašovala nádech šansonu. Poté, co si kapela našla svůj specifický zvuk a styl, vydala na sklonku roku 2006 debutové album Plezír. Za dobu sveho působení si kapela vybudovala svoji pozici na české hudební Ska scéně a krom mnoha českých měst navštívila a svou produkcí bavila také publika v Německu, Maďarsku, Rakousku či Slovensku.

Podle mě je to fakt jedna z nejlepších skáčkových kapel v ČR a všem fakt doporučuju nějaký ten poslech týhle skvělý kapelky. Najdete je na www.bandzone.cz
A kdo má zájen o tuhle kapelku (koncerty, fotky, možnost zakoupení CD) tak ať se koukne na jejich --oficiálky--
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama